Psia Terapia

W dżungli życia,w życia buszu zawsze Ci pomogą cztery łapy, para uszu, oczy, nos i ogon . L.J.Kern

O mnie

 • niedziela, 10 marca 2013
  • Urodziny

   6 lat - tyle ma dzisiaj Psia Terapia. Zaczynała jako stronka, która miała opisywać działania pierwszej poznańskiej fundacji dogoterapeutycznej "Mały Piesek Zuzi". Wiele się zmieniło od tego czasu i w Małym Piesku, który obecnie ma swoją piękną, profesjonalną stronę i w Psiej Terapii, która z dogoterapeutycznego bloga stała się pamiętnikiem bardziej matki, psiary i psychoterapeuty niż dogoterapeuty. Warto też wspomnieć, że z ludzi, którzy w 2006 i 2007 roku interesowali się dogoterapią w Poznaniu, zawiązała się druga fundacja "Sekret Gai", która również ma swoją stronę, na którą warto zajrzeć. Losy moje i psów przetoczyły się przez obie te fundacje. Od 2010 roku nie pracuję już z psami jako wolontariusz i nie jestem członkiem żadnej fundacji. Taki proces osobistego dojrzewania, co nie oznacza, że jestem przeciwna pracy z psami :)

   Blog przechodził różne fazy, łącznie z wygaśnięciem na 1,5 roku i nie wiem jak dalej potoczą się jego losy. Nic na siłę. Póki widzę sens pisania go i poświęcania mu choć odrobiny czasu będzie istnieć. A nie ukrywam, że sens nadają mu czytelnicy, bo sama tak mam, że jak zaglądam do czyjegoś blogowego życia, to się zżywam z takim "blogopisaczem" i powstaje coś na kształt wirtualnej przyjaźni, mimo, że się tego "pisacza" osobiście nie zna.

   A 6 rocznica to cukrowa, więc jeśli tym moim obecnym pisaniem osłodzę komuś jakąś chwilę życiową, albo "polukruję" moim widzeniem rzeczywistości ( w pozytywnym znaczeniu tego słowa) trochę szarego świata, to dla mnie wystarczająca nagroda. Bo w końcu w terapii (nawet psiej) o dobro chodzi... :)

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (3) Pokaż komentarze do wpisu „Urodziny”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   anna.schmidt
   Czas publikacji:
   niedziela, 10 marca 2013 15:31
 • sobota, 10 marca 2007
  • Na poczatek...

     Jestem psychologiem klinicznym. 12 lat pracowałam z osobami uzależnionymi, a od 2007 roku jako psychoterapeuta psychodynamiczny w Ośrodku Empatia.

   W marcu 2006r. skończyłam kurs podstawowy w Fundacji Dogtor, uprawniający do pracy w dogoterapii. Od maja 2006 do września  2007, byłam członkiem nowo-tworzonej w Poznaniu Fundacji "Mały Piesek Zuzi", a potem współpracowałam z fundacją "Sekret Gai". 

   Psia terapia to coś co pozwala mi pogodzić życie rodzinne z moimi zainteresowaniami, czego i Wam życzę...

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   anna.schmidt
   Czas publikacji:
   sobota, 10 marca 2007 10:21

Kalendarz

Luty 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

tekst alternatywny

Szczypta Świata - produkty Fair Trade, yerba mate, muzyka Putumayo, chusty do noszenia dzieci, biżuteria etniczna Psy, rasy psów, pies w hodowli, psy rasowe, wszystko o psach PustaMiska - akcja charytatywna

Opcje Bloxa