Psia Terapia

W dżungli życia,w życia buszu zawsze Ci pomogą cztery łapy, para uszu, oczy, nos i ogon . L.J.Kern

Wpis

wtorek, 05 czerwca 2012

"Szczeniak. Jak labrador ocalił chłopca z ADHD" Liam Creed

Książkę dostałam w prezencie na Boże Narodzenie w 2011 roku. Popatrzyłam na tytuł, okładkę z przytulonymi głowami dziecka i psa i pomyślałam sobie, że jest to ckliwa historia rodziców o zbawiennym wpływie psa na dziecko. Tak przeleżała 5 miesięcy. I to był błąd!  Niedawno, z braku innych czytadeł sięgnęłam po nią i z wielkim zaciekawieniem i radością przeczytałam w 2 wieczory. "Szczeniak" Liama Creeda to fantastyczna opowieść nastolatka o swoim dojrzewaniu. Pozwala wejść w świat pierwszych pocałunków, rosnących wąsów i pragnień bycia kimś wyjątkowym.  Napisana jest młodzieżowym językiem, z dowcipem, ogromną szczerością i czasami wyciska łzę, choć absolutnie nie jest ckliwa. To, że od początku książki wiemy o czy ona będzie ("jak labrador ocalił chłopca z ADHD"), całkowicie nie przeszkadza wciągnięciu się w lekturę i zaciekawieniu każdą następną stroną.

Liam Creed, nastolatek z ADHD opowiada o swoim dojrzewaniu i zmianach jakie zaczęły w nim zachodzić w chwili gdy mając 15 lat został wybrany jako przedstawiciel "trudnej młodzieży" do szkolenia psów dla niepełnosprawnych przez organizację Canine Partners. Jego opowieść, to historia nie tylko przyjaźni i szkolenia psa Aero, ale przede wszystkim opowieść o wpływie przyjaźni i akceptującego środowiska na rozwój impulsywnego nastolatka. Niepowtarzalne są opisy spostrzegania świata przez chłopca z ADHD: jego odbiór wspaniałej miłości matki, identyfikacji  z  cechami nadpobudliwego szczeniaka labradora, pierwszych przyjaźni w życiu  i odkrywania w sobie akceptacji do samego siebie.

Książkę gorąco polecam nie tylko dogoterapeutom i miłośnikom psów, ale też wszystkim matkom, nastolatkom i utrudzonym własnym ADHD lub ADHD najbliższych. W tej chwili czyta ją mój 15 letni syn :) A pozostałym czytelnikom życzę za autorem "No to miłego czytania".

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
anna.schmidt
Czas publikacji:
wtorek, 05 czerwca 2012 11:03

Polecane wpisy

Kalendarz

Kwiecień 2019

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

tekst alternatywny

Szczypta Świata - produkty Fair Trade, yerba mate, muzyka Putumayo, chusty do noszenia dzieci, biżuteria etniczna Psy, rasy psów, pies w hodowli, psy rasowe, wszystko o psach PustaMiska - akcja charytatywna

Opcje Bloxa